Erőpróba-Futás

“Győzz le minden akadályt”

Az EVP-Egészség Fejlesztési Iroda Hódmezővásárhely-Makó és Tóth Tibor testnevelő közös szervezésében 2017. szeptember 16-án került megrendezésre az Erőpróba futás Mártélyon. A verseny és a rekreációs távon összesen 80 fő nevezett.
A versenyt Szűcs Noémi, ifjúsági válogatott atléta nyitotta meg, majd ezt követően Máté Zsolt a Máté Taekwondo KHSE edzője gondoskodott a versenyzők bemelegítéséről.
Mindkét táv 3 km-es volt 5-5 akadállyal ellátva. Az első akadályt medicinlabdával futva illetve sétálva kellett teljesítenie a jelentkezőknek. A második akadálynál gátak alatt kellett átkúszniuk a versenyzőknek még a rekreációs csoportoknak át kellett lépniük a gátak felett. A harmadik akadály a gumiabroncs húzás és gurítás volt. A negyedik akadálynál fák közé kifeszített gumiszalagokon kell átbújniuk a résztvevőknek. Az utolsó erőpróbát megmérettető akadály a gumiabroncsban futás illetve a rekreációs versenyzőknél a karikában futás volt. Azok a versenyzők, akik nem tudták teljesíteni a feladatokat, büntető feladatokat kellett végrehajtaniuk.
A verseny hangulatát tovább fokozták a futamok indítása között bemutatásra kerülő sport bemutatók. Színvonalas bemutatót láthattak a Máté Taekwondo KHSE által, Nippon Zengosoktól Gera Andrea vezetésével és Búzás József jógaoktatótól.

Ezúton szeretne Gratulálni az EVP-Egészségfejlesztési Iroda  mind a versenytávon mind a rekreációs távon résztvevőknek, hiszen mindenki helyt állt az akadályokkal ellátott pályákon.