Bartók Béla kerékpáros emléktúra: több mint negyvenen élték át a közös testmozgás örömét
A rossz idő miatt április 11-én indultnak útnak az eredetileg március 28-ára tervezett Bartók Béla kerékpáros emléktúra résztvevői azzal a céllal, hogy átélhessék a közös, csoportban végzett, egyéb szabadidős programokkal összekötött testmozgás élményét, és eközben megemlékezzenek a zeneszerző születésének 134. évfordulójáról. Az esemény Makón a Bartók Béla-szobor megkoszorúzásával indult, Nagyszentmiklóson pedig Bartók Béla szülei sírhelyének megtekintésével végződött. A jó hangulatú túrán több mint negyvenen vettek részt.
Április 11-én indultak útnak a Bartók Béla kerékpáros emléktúra résztvevői Makóról Nagyszentmiklósra, a zeneszerző szülőhelyére, mivel az eredetileg tervezett március 28-i időpontban az esemény a kedvezőtlen időjárás miatt elmaradt. Ezúttal a túra több mint negyven résztvevője rendkívül szép időben, jó hangulatban tehette meg a mintegy hatvan kilométeres távot – a szervezők célja a zeneszerzőről való megemlékezés mellett az volt, hogy a résztvevők átélhessék a közös, csoportban végzett, egyéb szabadidős programokkal összekötött testmozgás élményét, ami további, az egészségmegőrzés szempontjából rendkívül fontos rendszeres testmozgásra ösztönözheti a résztvevőket.
A túra Makón a Bartók Béla-szobor megkoszorúzásával indult, majd a zökkenőmentes határátlépés után megtekintették a Csanádi templomot, illetve Szent Gellért püspök feltételezett szarkofágját.
Nagyszentmiklóson a program ugyancsak a Bartók Béla-szobor megkoszorúzásával indult, miközben a túra résztvevői Bartók-népdalokat énekeltek. Majd egy templomlátogatás keretében megtekintették a Nákó-család sírhelyeit és a Nagyszentmiklósról származó Révai Miklós nyelvész, egyetemi tanár emléktábláját.
A kerékpárosok Bartók Béla szülőházánál ugyancsak koszorút helyeztek el, végül pedig a temetőben meglátogatták a zeneszerző szüleinek sírhelyét. A hazaindulás előtt a túra résztvevőinek arra is maradt idejük, hogy egy kötetlen program keretében a helyi piacon megkóstolják Románia egyik legismertebb nemzeti ételét, a „mics”et.
A hazafelé úton kisebb-nagyobb csoportokra szakadt túra résztvevői végül délután hat órára értek vissza Makóra. A mintegy hatvan kilométeres távot minden résztvevőnek sikerült teljesítenie, ami már önmagában is sokat jelent az egészségmegőrzés szempontjából; a szervezők reményei szerint a jó hangulatú, kulturális programokkal összekötött csoportos túrák a jövőben még többeknek adhatnak kedvet ahhoz, aktívan, testmozgásra ösztönző programokkal töltsék el szabadidejüket.